Ekogroszek premium. Czym się wyróżnia?

Żyjemy w czasach, kiedy szczególnie ważne staje się dbanie o środowisko naturalne i atmosferę. Wieki ludzkiej działalności, a zwłaszcza XIX i XX wiek, gdy nastąpiła rewolucja przemysłowa na globalną skalę, spowodowały, że nasza planeta boryka się z wieloma problemami. Za większość z nich odpowiedzialność ponosi człowiek. Mając tę wiedzę, coraz więcej ludzi świadomie wybiera ekologiczny sposób życia – używa wielorazowych opakowań i toreb, jeździ komunikacją miejską lub rowerem, kupuje samochody z napędem hybrydowym, a także wyposaża swoje domy w nowoczesne piece z paleniskami retortowymi, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W tego typu piecach nie można stosować każdego paliwa. Doskonale nadaje się do tego ekogroszek. Produkowany przez naszą firmę Ekogroszek Extra lub Ekogroszek Ekstra Premium sprawdzą się doskonale w nowoczesnych piecach.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to nowoczesny i przyjazny dla środowiska naturalnego rodzaj paliwa, które jest wytwarzane z węgla kamiennego. Jego ekologiczny aspekt jest wyraźnie widoczny w kilku parametrach. Przede wszystkim charakteryzuje się niższym stopniem spiekalności od zwykłego węgla, niską zawartością siarki, a także nie zawiera miału. Dzięki tym cechom można go stosować w piecach z automatycznym dozownikiem węgla. Ekogroszek używany w nowoczesnych kotłach powoduje, że do naszej atmosfery jest emitowane o wiele mniej gazów cieplarnianych, dzięki czemu nie powstaje niebezpieczny dla naszego zdrowia smog. Ekogroszki firmy Energo posiadają certyfikaty na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla klasyfikujące je jako paliwa klasy A do kotłów klasy 5.

Czym charakteryzuje się ekogroszek Extra Premium?

To produkt najwyższej jakości, który różni się od innych rodzajów ekogroszku tym, że w swoim składzie ma najniższą zawartość popiołu (zawiera go zaledwie 3%). Ekogroszek Extra Premium + jest wytwarzany z najlepszych rodzajów węgla, który jest wcześniej poddany procesom wzbogacania i oczyszczania. Dzięki takim procesom obróbki powstaje paliwo, które ma najniższą zawartość popiołu na rynku, a jednocześnie jest najbardziej kaloryczne. Jego dodatkowym atutem jest niska zawartość siarki i najniższy stopień spiekalności. Stosując ten rodzaj ekogroszku, działamy z korzyścią dla naszego środowiska naturalnego, ale także dla własnego portfela, ponieważ charakteryzuje się on większą wydajnością, dzięki czemu zużywamy znacznie mniej paliwa. Te wszystkie cechy plasują go na pozycji lidera w kategorii paliw ekologicznych.