fbpx sklep Przejdź do sklepu

Oddział Janikowo
ul. Topolowa 1
88-160 Janikowo
tel. (+48) 52 516 16 67
tel. (+48) 52 352 68 38
fax (+48) 52 353 42 67

janikowo@energobielsk.pl

Składy węgla Inowrocław – Janikowo

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment węgla kamiennego o bardzo dobrych parametrach spalania. Dzięki wysokiej jakości naszych produktów stopień osmalania, koksowania się czy też generowania dużej ilości osadu wewnątrz kotła jest zredukowany do minimum, zapewniając przy tym bardzo wydajne i wysokoenergetyczne źródło ciepła.

W zależności od Państwa preferencji oraz rodzaju paleniska stosowanego w ramach danego obiektu, proponujemy paliwa takie jak:

•    węgiel kamienny gruby (tzw. węgiel kostka), posiada ziarna, których wielkość sięga od 100 do 200 mm. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością oraz niską zawartością popiołu i siarki, a przy tym nie ma zdolności do spiekania.
•    węgiel orzech o ziarnach osiągających wielkość z przedziału od 50 do 100 mm, doskonale sprawdza się w kotłach o niskiej mocy,
•   węgiel groszek to rodzaj opału o ziarnach, których granulacja waha się od 25 do 50 mm. Cechuje go kaloryczność na poziomie 23 MJ/kg przy stosunkowo niewielkiej ilości popiołu i siarki.
•   ekogroszek (standard lub „extra”) – zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników kotłów węglowych. Jest wzbogacany, a przez to niezwykle wydajny i ekologiczny. Ponadto znacząco ogranicza zużycie struktury kotła i komina, podczas gdy spalanie konwencjonalnych rodzajów węgla powoduje, że kotły o wiele szybciej ulegają zniszczeniu. W sortymencie typu ekogroszek posiadamy w ofercie dwa produkty: Ekogroszek Standard i Ekogroszek Extra.
– Ekogroszek Standard – ekologiczny opał o ziarnach od 8 do 25 mm. Produkt wysokokaloryczny (23-24 MJ/kg), o niskiej ilości popiołu (do 10%) oraz zawartości siarki (poniżej 0,5%). Jest mało wilgotny, a dzięki parametrowi RI 0 nie powoduje powstawania spieków po spalaniu w kotle. Charakteryzuje się również częściami lotnymi na poziomie wyższym niż 35%.
– Ekogroszek Extra („bez cienia kamienia!”) – opał o granulacji od 8 do 25 mm, produkowany z wyselekcjonowanych partii węgla przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Najczystszy ekogroszek na rynku cechuje się niskim poziomem wilgotności, wysokimi częściami lotnymi (>35%), znikomą zawartością siarki (do 0,5%) oraz wysoką kalorycznością (25-27 MJ/kg). Wyróżnia się więc doskonałą wartością opałową, a przy tym wytwarza niewielką ilość popiołu (do 7%) i nie pozostawia spieków po spalaniu (RI 0).
•    miał węglowy o granulacji do 22 mm. Stanowi rozwiązanie tańsze od pozostałych rodzajów paliwa dostępnego w naszej ofercie, a jego kaloryczność sięga ok. 22 MJ/kg.

Dostępny w naszej ofercie węgiel kamienny pochodzi z Rosji, a konkretniej – z jej syberyjskiej części. Jeśli chodzi o posiadane właściwości, proponowane przez nas paliwo plasuje się pod względem swojego potencjału energetycznego w światowej czołówce. Dodatkowo, oprócz wysokiej kaloryczności, gwarantuje również – zarówno w przypadku, ekogroszku, jak i np. węgla typu orzech – istotnie zredukowaną zawartość popiołu oraz siarki, co bezpośrednio przekłada się również na niższe koszty eksploatacyjne.

Import naszego węgla kamiennego odbywa się bezpośrednio od rosyjskiego dostawcy, wszelkie produkty z naszego asortymentu opatrzone są certyfikatami jakości. Na etapie obróbki surowca w naszych bazach przeładunkowo- produkcyjno- magazynowych dokładamy wszelkich starań, aby oferowany przez nas produkt był jak najwyższej jakości, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu wysokie właściwości każdego oferowanego przez nas sortymentu węgla kamiennego. W tym miejscu warto również wspomnieć, że przestrzegamy wszelkich norm magazynowania, aby zachować wszystkie cenione przez użytkowników właściwości węgla kamiennego.

Wszystkich klientów z okolic Inowrocławia, a także z okolic miejscowości Żnin i Mogilno serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego salonu stacjonarnego, mieszczącego się pod adresem: ul. Topolowa 1, 88-160 Janikowo.

Hurtowa sprzedaż węgla
Detaliczna sprzedaż węgla

Zapisz się do newslettera

Już teraz możesz być na bieżąco z naszą ofertą dzięki zapisaniu się do newslettera.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  • administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Energo Sp. z o.o., ul. Kleszczelowska 84a, 17-100 Bielsk Podlaski;
  • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – inspektor@ energobielsk.pl;
  • podane dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych – na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. – do wniesienia sprzeciwu na otrzymywanie informacji handlowych lub do ustania celu biznesowego;
  • posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych;
  • ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego;
  • Pani/Pana dane nie będą profilowane.
navigation

Do góry