Przejdź do sklepu

Oddział Puszcza Mariańska
Michałów 44
96-330 Puszcza Mariańska
(+48) 46 831 82 30
508 936 907

puszmar@energobielsk.pl

Węgiel kamienny – Skierniewice, Żyrardów i okolice

Dostępne w naszej ofercie rodzaje opału produkowane są na bazie wysokiej jakości węgla kamiennego, który pozyskiwany jest bezpośrednio z terenów Syberii, wyjątkowo obfitej w ten typ surowca. Stawiając jakość i właściwe parametry spalania na pierwszym miejscu, opatrujemy odpowiednimi certyfikatami każdego rodzaju węgiel kamienny proponowany w formie końcowego produktu naszym klientom. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby nasz asortyment był odpowiednio magazynowany. Z tego względu wszystkie produkty workowane (po obróbce – wzbogacone i zapakowane) przechowujemy zawsze pod dachem. Stosujemy również różne rodzaje opakowań. Istnieje możliwość zakupu węgla w workach perforowanych, w których zachodzi swobodna cyrkulacja powietrza. W ten sposób produkt zachowuje swoje właściwości na dłużej.

Jeśli chodzi o rozmaitość oferty, nasze paliwa podzielić można na produkty standardowe – np. miał węglowy, groszek, kostka lub węgiel orzech – oraz takie, których struktura została wzbogacona, zapewniając wyższą kaloryczność i inne dodatkowe właściwości.

Do tej drugiej kategorii zaliczyć można np. nasz – wyjątkowy w skali całej branży – Ekogroszek Extra, który stanowi jedno z najczystszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań w obrębie całego rynku paliw kominkowych. Jego unikalne właściwości uzyskujemy poprzez właściwą obróbkę, poprzedzoną skrupulatną selekcją poszczególnych partii węgla kamiennego. Wysoką energetyczność produktu osiągamy dzięki wzbogacaniu i odkamienianiu surowca. W efekcie uzyskujemy wartościowy opał o znikomej zawartości fragmentów niepalnych i niskiej wilgotności. Otrzymany w ten sposób węgiel kamienny gwarantuje doskonałą jakość i bardzo wysoką kaloryczność a jednocześnie pozostawia po spaleniu znikomą ilość popiołu, nie spieka się i nie koksuje.

Warto również wspomnieć, iż pozyskiwany przez nas węgiel kamienny, jeszcze przed pierwszą obróbką posiada bardzo wysokie parametry palne. Jeśli chodzi o swoją efektywność energetyczną, jest klasyfikowany jako jeden z najwydajniejszych materiałów przeznaczonych do wytwarzania produktów opałowych w obrębie całego światowego rynku surowców tego typu. Dodatkowo, cechuje się także bardzo niską zawartością siarki oraz pozostawianego po sobie popiołu, co dotyczy nie tylko wspomnianego wcześniej Ekogroszku, ale również węgla typu orzech czy nawet samego miału węglowego. Dzięki swoim właściwościom przyczynia się również w sposób bezpośredni do zwiększenia żywotności konstrukcji kotła, a co za tym idzie umożliwia użytkownikom zredukowanie wszelkich kosztów związanych z konserwacją jego poszczególnych elementów.

Wszystkich z Państwa, którzy chcą osobiście przetestować właściwości naszych paliw, zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu stacjonarnego, który znajduje się w Puszczy Mariańskiej, nieopodal miejscowości Skierniewice i Żyrardów.

Zobacz parametry produktów

Zapisz się do newslettera

Już teraz możesz być na bieżąco z naszą ofertą dzięki zapisaniu się do newslettera.

navigation

Do góry