Przejdź do sklepu

Oddział Stare Pole
ul. Sienkiewicza (bocznica PKP)
82-220 Stare Pole
tel. (+48) 55 622 12 00
fax (+48) 55 622 12 34

starepole@energobielsk.pl

Węgiel kamienny – Elbląg, Malbork i okolice

Oddajemy do Państwa dyspozycji bogaty wachlarz paliw do kotłów, pozyskiwanych z wysokiej jakości węgla kamiennego. Nasza oferta obejmuje asortyment cechujący się doskonałymi właściwościami spalania, które w sposób bezpośredni przyczyniają się do istotnego zmniejszenia ilości zanieczyszczeń i sadzy generowanej podczas użytkowania, a także pozwalają znacząco zmniejszyć poziom koksowania się węgla oraz osmalania paleniska.

Proponujemy Państwu kilka różnych – w zależności od oczekiwań i potrzeb danego klienta – rodzajów węgla kamiennego, spośród których wymienić można:

•    gruboziarnisty węgiel kamienny typu „kostka”, w przypadku którego granulacja zamyka się w przedziale od 100 do 200 mm;
•    węgiel orzech o ziarnach wielkości od 50 do 100 mm, który świetnie nadaje się do zasilania kotłów cechujących się małą mocą;
•    węgiel groszek o granulacji od 25 do 50 mm. Cechuje się niską zawartością siarki i popiołu, a jego kaloryczność wynosi 23 MJ/kg;
•    ekogroszek standard oraz „extra”, które w zależności od konkretnego wariantu oferują kaloryczność osiągającą do 27 MJ/kg, przy znacznym ograniczeniu ilości pozostawianego popiołu oraz wydzielanej siarki. Rozwiązanie to jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych, ponieważ przyczynia się zarówno do ochrony środowiska, jak i do zmniejszenia stopnia eksploatacji komina oraz kotła, które w przypadku konwencjonalnych rodzajów paliwa są silniej narażone na korozję i rozmaite uszkodzenia wywoływane przez reakcje pary wodnej z siarką;
•    miał węglowy przeznaczony do kotłów o niewielkiej mocy, charakteryzuje się kalorycznością na poziomie ok. 22 MJ/kg, a jednocześnie jest tańszy niż inne sortymenty węgla.

Węgiel kamienny z naszej oferty jest bezpośrednio importowany z syberyjskiej części Rosji, a pod względem swoich parametrów spalania znajduje się w czołówce najwydajniejszych rodzajów opału. Wysoka kaloryczność nie stanowi jednak jego jedynej istotnej zalety. W przypadku naszego ekogroszku, groszku, orzecha, kostki czy też miału węglowego spalanie przebiega w sposób mało inwazyjny dla poszczególnych części kotła, zapewniając tym samym ograniczenie wszelkich kosztów dodatkowych związanych z jego konserwacją.

Poprzez stosowną certyfikację naszego asortymentu, gwarantujemy Państwu wysokie właściwości naszych produktów, wliczając w to zarówno wszelkie rodzaje węgla kamiennego o wzbogaconej strukturze, jak i miały węglowe oraz pozostałe standardowe paliwa.

Wszystkich z Państwa, których zainteresowała nasza oferta, zapraszamy do wizyty w naszym punkcie handlowym, który mieści się pod adresem ul. Sienkiewicza, 82-220 Stare Pole lub ul. Kolejowa 2, 14-420 Młynary w sąsiedztwie miasta Malbork i Elbląg.

Zobacz parametry produktów

Zapisz się do newslettera

Już teraz możesz być na bieżąco z naszą ofertą dzięki zapisaniu się do newslettera.

navigation

Do góry