fbpx sklep Przejdź do sklepu

Węgiel Orzech do pieców tradycyjnych oraz konwencjonalnych

Węgiel orzech to rodzaj węgla kamiennego, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przeznaczony do pieców tradycyjnych, konwencjonalnych oraz zasypowych, zarówno starego, jak i nowego typu (piece kaflowe, żeliwne, stalowe). Jego granulacja waha się w granicach od 40 do 80mm, przez co uważany jest za węgiel gruby. Wysoka wartość opałowa, sięgająca aż 24MJ, zapewnia mocny płomień, utrzymując go przez długi czas. Idealne, skuteczne i praktyczne rozwiązanie podczas mroźnych, zimowych dni.

Oferowany przez firmę Energo węgiel orzech posiada bardzo niską zawartość siarki – wartość ta nie przekracza 0,5%, przez co produkt doskonale się spala, a cząsteczki sadzy nie osadzają się w przewodach kominowych, wpływając na wydłużenie jego prawidłowego działania. Olbrzymią zaletą tego rodzaju paliwa jest także niewielka ilość popiołu (do 7%), przez co podczas jego użytkowania nie ma konieczności częstego czyszczenia kotła.

Węgiel orzech – workowany i luzem

W trosce o komfort naszych klientów stworzyliśmy kilka możliwości dostarczania opału. W zależności od indywidualnych upodobań mogą Państwo zakupić węgiel dostarczany tradycyjnie luzem lub hurtem. Oferujemy także sprzedaż węgla orzech workowanego w opakowaniach po 25 kg oraz w tzw. BIGBAG-ach, dostarczanych na bezzwrotnych paletach. Cena węgla orzech dostępnego w naszym asortymencie, z pewnością przyjemnie Państwa zaskoczy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu zakupu opału luzem lub workowanego w detalu lub hurcie. Prowadzimy także sklep internetowy, w którym mogą Państwo skorzystać z detalicznej sprzedaży węgla, w tym także workowanego węgla orzech workowany węgiel orzech.

navigation

Do góry